Apgamai

Iki 2022 05 31 – 50% nuolaida apgamų ir pigmentinių darinių tyrimams! Plačiau...


Apgamai gali tapti vėžiniais dariniais. Mes rekomenduojame nuolat stebėti visus savo kūno odos apgamus ir kitus darinius, kad išvengtumėte odos vėžio. Stebėti reikėtų patiems, kartkartėmis apsilankant pas dermatologą profesionaliai apžiūrai ir diagnostikai. Mūsų klinikoje atliekamas ATBM tyrimas (viso kūno apgamų žemėpis)skaitmeninė dermatoskopija, biopsija.

Pavojaus požymiai yra apgamo dydžio, spalvos, paviršiaus pakitimai, kraujavimas bei odoje atsiradusi ir daugiau kaip 2 mėnesius negyjanti žaizdelė.

Bazalinių ląstelių karcinoma gali atrodyti kaip mažas, ar lygus iškilimas blizgančiu ar pleiskanotu paviršiumi ant veido, ausų, kaklo, plaukuotos galvos dalies, liemens, arba kaip kietas plokščias raudonas mazgelis šiurkščiu paviršiumi, kuris gali perštėti, kraujuoti ir pasidengti šašeliais. Bazalinių ląstelių ir plokščiųjų ląstelių vėžys dažniausiai atsiranda tose odos vietose, kurios dažniausiai veikiamos saulės, tačiau gali atsirasti bet kur, todėl reikia apžiūrėti visą kūną. Šių tipų navikai yra lengviausia odos vėžio forma ir sudaro iki 95 procentų visų atvejų. 

Melanoma – pavojingiausia ir klastingiausia vėžio forma, kurią svarbiausia pastebėti laiku. 

Apžiūrėdami savo kūno apgamus nepamirškite apgamų tarp rankų ir kojų pirštų, ant nugaros, už ausų, galvos plaukuotoje dalyje, raukšlėse. Stebėkite, ar nėra šių požymių:
A.    Asimetrijos – kai viena apgamo pusė ne tokia, kaip kita
B.    Neaiškių ribų – kai apgamo ribos nelygios, tarsi išplaukusios 
C.    Nevienodos spalvos – kai apgamo atspalviai nevienodi, rudi, juodi, raudoni ar mėlyni
D.    Dydžio ar diametro pokyčių – ypač jei apgamas tampa didesnis negu 6 milimetrai (maždaug pieštuko trintuko dydžio)
E.    Iškilumo, paraudimo aplinkui

Jei Jūsų apgamas pastebimai pasikeitė ir jam tinka kažkuris iš šių kriterijų, apsilankykite „Grožio pasaulyje“ ir pasikonsultuokite su gydytoju dermatologu. Klinikoje apgamų šalinimas gali būti atliekamas lazerinės chirurgijos ir kitais metodais: konsultacijos metu bus parinktas tinkamiausias.

Nuotraukos šaltinis: www.euromelanoma.org

Registruokitės į konsultaciją Registruokitės

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – DUOMENŲ APSAUGOS POLITIKA