Melanoma

Iki 2022 05 31 – 50% nuolaida apgamų ir pigmentinių darinių tyrimams! Plačiau...


Melanoma yra pigmentą gaminančių ląstelių – melanocitų navikas, pavojingiausias iš visų odos vėžio formų. Sveiko žmogaus melanocitai, išsidėstę viršutiniame odos sluoksnyje, gamina rudą pigmentą melaniną, kuris lemia odos spalvą. Sergant melanoma melanocitai supiktybėja, auga ir plinta į kitus audinius. Nepradėjus gydyti laiku, liga gana greitai išplinta į kitus organus ir tampa sunkiai kontroliuojama. Nuo melanomos miršta 75 proc. visų sergančiųjų odos vėžiu. Todėl bet koks melanomos požymis turi būti nedelsiant ištirtas dermatologų: reguliarus odos stebėjimas ir tyrimai yra būtini norint išvengti šio susirgimo ar nustatyti jį ankstyvoje stadijoje.

Melanomos požymis odoje gali atrodyti kaip pigmentinė dėmė, gumbelis ar apgamas, bet dažniausiai jis savo išvaizda skiriasi nuo kitų. Reikėtų atsiminti ABCDE kriterijus, pagal kuriuos galima įtarti melanomą:
A.    Asimetrija – kai viena apgamo pusė ne tokia, kaip kita
B.    Neaiškios ribos – kai apgamo ribos nelygios, tarsi išplaukusios 
C.    Nevienoda spalva – kai apgamo atspalviai nevienodi, rudi, juodi, raudoni ar mėlyni
D.    Dydžio ar diametro pokyčiai – ypač jei apgamas tampa didesnis negu 6 milimetrai (maždaug pieštuko trintuko dydžio)
E.    Iškilumas, paraudimas aplinkui

Jei Jūsų apgamas pasikeitė arba odoje atsirado daugiau kaip 2 mėnesius negyjanti žaizdelė, būtina konsultuotis su dermatologu ir atlikti tyrimus, nes tai gali būti supiktybėjimo požymiai. Mūsų dermatologai pacientams apgamų tyrimus parenka individualiai – tai gali būti skaitmeninė dermatoskopijaATBM tyrimas (viso kūno apgamų žemėpis), biopsija.

 

Nuotraukos šaltinis: www.instagram.com/melanominfo

Registruokitės į konsultaciją Registruokitės

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – DUOMENŲ APSAUGOS POLITIKA