Žarnyno mikrobiotos ir mikrobiomo tyrimai

Bakterijos, virusai, grybeliai, protistai, archėjos – net per 100 trilijonų mikroorganizmų gali gyvuoti mūsų žarnyne, burnoje, lytiniuose organuose, kvėpavimo takuose, ant odos ir kt. Daugelis iš jų mums naudingi. Tokia žmogaus mikrobų bendrija vadinama mikrobiota.

Didžiausia mikroorganizmų įvairovė gyvena žarnyne. Tinkamai funkcionuojantis žarnyno mikrobiomas mūsų sveikatą gina tarsi skydas. Su žarnyno mikrobiomo pusiausvyros sutrikimu siejami lėtiniai uždegimai, nutukimas, diabetas, dirgliosios žarnos sindromas, neurologiniai sutrikimai, širdies ir kraujagyslių, kepenų, vėžinės ligos ir kt. Ne veltui senovės graikų gydytojas Hipokratas aiškino, kad visos ligos prasideda žarnyne.

Gerai funkcionuojantis žarnyno mikrobiomas ne tik padeda reguliuoti imunitetą, bet ir gali slopinti patogeninius mikrobus. Floridos universiteto tyrėjai nustatė specifines žarnyno bakterijų rūšis, kurios, atrodo, vaidina svarbų vaidmenį neurodegeneracinių ligų – Alzheimerio, Parkinsono – ir motorinių neuronų raidai. 

Aišku, kad žarnyno mikrobai neatsiejami nuo maisto virškinimo proceso. Be to, jie padeda sintezuoti labai svarbius vitaminus A, B12, K, tiaminą ir riboflaviną. Žarnyno mikrobiomas taip pat siejamas ir su pacientų reakcija į vaistus.

Labai svarbu palaikyti žarnyno mikrobiomo balansą, tinkamą sudėtį, pusiausvyrą. Kokia yra Jūsų mikrobiomo sudėtis, išsiaiškinti galite atlikdami išmatų tyrimus. Mes siūlome du tyrimus: „GutWell“ mikrobiomo tyrimą PGR metodu arba žarnyno mikrobiotos tyrimą pasėlio metodu.


„GutWell“ žarnyno mikrobiomo tyrimas

„GutWell“ žarnyno mikrobiomo tyrimas atliekamas Estijos laboratorijoje PGR metodu – tiriama daugiau kaip 1000 bakterijų informacija. „GutWell“ tyrimas nustato ir pateikia informaciją apie žarnyno bakterijų sudėtį bei pateikia rekomendacijas, kaip išlaikyti bei pagerinti žarnyno mikrobiomą.
Po tyrimo atlikimo suteikiama gydytojo dietologo konsultacija. Tyrimas atliekamas per 25 d. d.

Žarnyno mikrobiomo tyrimas padeda formuoti sąmoningą mitybą, taip išvengiant sveikatos sutrikimų bei ligų. „GutWell“ tyrimas pateikia atsakymus į daugelį klausimų:

  • Kurios bakterijos gyvena jūsų žarnyne?
  • Kaip žarnyno bakterijos veikia Jūsų organizmą?
  • Ar žarnyne yra pakankamai naudingų bakterijų?
  • Ar žarnyne yra kenksmingų bakterijų?
  • Ar žarnyno bakterijos lemia Jūsų polinkį į nutukimą?
  • Ar mityba ir mikrobiomas yra subalansuoti, ar reikia pakeisti mitybos įpročius?
  • Kaip pasiekti subalansuotą žarnyno mikrobiomą?


Žarnyno mikrobiotos tyrimas

Žarnyno mikrobiotos tyrimas atliekamas Lietuvos laboratorijoje pasėlio metodu. Mikrobiologijos laboratorijoje nustatomos specifinės bakterijos, tokios kaip Lactobacillus, Biffidobacterium, mieliagrybiai, bei jų pusiausvyra. Taip pat, šio tyrimo metu atliekamas H. pylori antigeno tyrimas. Pacientui pateikiama išsami ištirtų žarnyno bakterijų analizė bei aprašas apie jas.
Po tyrimo atlikimo suteikiama gydytojo dietologo konsultacija. Tyrimas atliekamas per 7 d. d.

Prieš pasirenkant tyrimus pirmiausia reikia įvertinti savo savijautą. Išsitirti verta ir sveikiems žmonėms – pavyzdžiui, norintiems keisti mitybą ar gyvenimo būdą. Minėti tyrimai gali vienas kitą papildyti. O išsityrus gydytojas dietologas patars, kaip efektyviausiai susigrąžinti ar išsaugoti savo sveikatą.

Rekomenduojama 3 mėnesius iki vieno iš šių tyrimų nenaudoti antibiotikų ir probiotikų.

Registruokitės į konsultaciją Registruokitės

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – DUOMENŲ APSAUGOS POLITIKA