Sveikas žarnynas – raktas į grožį ir gerą savijautą

2021 lapkričio 23 d.
zarnyno mikrobiotos ir mikrobiomo tyrimai

Bakterijos, virusai, grybeliai, protistai, archėjos – net per 100 trilijonų mikroorganizmų gali gyvuoti mūsų žarnyne, burnoje, lytiniuose organuose, kvėpavimo takuose, ant odos ir kt. Daugelis iš jų mums naudingi. Tokia žmogaus mikrobų bendrija vadinama mikrobiota.

Didžiausia mikroorganizmų įvairovė gyvena žarnyne. Tinkamai funkcionuojantis žarnyno mikrobiomas mūsų sveikatą gina tarsi skydas. Su žarnyno mikrobiomo pusiausvyros sutrikimu siejami lėtiniai uždegimai, nutukimas, diabetas, dirgliosios žarnos sindromas, neurologiniai sutrikimai, širdies ir kraujagyslių, kepenų, vėžinės ligos ir kt. Ne veltui senovės graikų gydytojas Hipokratas aiškino, kad visos ligos prasideda žarnyne.

Gerai funkcionuojantis žarnyno mikrobiomas ne tik padeda reguliuoti imunitetą, bet ir gali slopinti patogeninius mikrobus. Floridos universiteto tyrėjai nustatė specifines žarnyno bakterijų rūšis, kurios, atrodo, vaidina svarbų vaidmenį neurodegeneracinių ligų – Alzheimerio, Parkinsono – ir motorinių neuronų raidai. 

Aišku, kad žarnyno mikrobai neatsiejami nuo maisto virškinimo proceso. Be to, jie padeda sintezuoti labai svarbius vitaminus A, B12, K, tiaminą ir riboflaviną. Žarnyno mikrobiomas taip pat siejamas ir su pacientų reakcija į vaistus.

Labai svarbu palaikyti žarnyno mikrobiomo balansą, tinkamą sudėtį, pusiausvyrą. Kokia yra Jūsų mikrobiomo sudėtis, išsiaiškinti galite atlikdami išmatų tyrimus. Mes siūlome du tyrimus: „GutWell“ mikrobiomo tyrimą PGR metodu arba žarnyno mikrobiotos tyrimą pasėlio metodu. Plačiau...

 
Nuotraukos šaltinis: https://icloudhospital.com/departments/gastroenterology

Registruokitės į konsultaciją Registruokitės

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – DUOMENŲ APSAUGOS POLITIKA